poniedziałek, 11 maja 2015

OSZCZĘDZAJ NA ENERGII W PROMOCJI Z PGE I BANKIEM ZACHODNIM WBK

Witam
Dzisiejszy wpis będzie nieco inny od poprzednich jednak także będzie dotyczył pieniędzy. Pod koniec kwietnia wybrałem się do banku BZWBK w celu zamknięcia konta. Konto, które posiadałem było "martwym" kontem, którego nie używałem. Gdy siedziałem już naprzeciwko miłej pani moją uwagę przykuła ulotka zatytułowana tak samo jak tytuł tego wpisu. Kierowany ciekawością zacząłem wczytywać się w jej treść oraz zadawać pytania. Jak się okazało w banku BZWBK jest teraz promocja dla nowych oraz stałych klientów.

Promocja dotyczy zwrotu 10% zwrotu za rachunek za prąd przez kolejne 12 miesięcy. Maksymalnie 50zł miesięcznie plus jednorazowy bonus w wysokości 50zł za złożenie polecenia zapłaty. Czyli chodzi o to, że PGE będzie samo sobie pobierać pieniądze za rachunek. Maksymalnie można zaoszczędzić 650zł rocznie. Czy to dużo czy mało i czy jest to warte moim zdaniem minimalnego wysiłku jaki trzeba włożyć każdy musi odpowiedzieć sobie sam. W moim przypadku pierwszy zwrot będzie wynosił 13zł.

Poniżej przedstawiam instrukcję co trzeba zrobić żeby nie ponosić kosztów prowadzenia konta a tylko zarabiać na zwrocie. Podzieliłem ją na dwie części. Pierwsza dla osób, które nie posiadają jeszcze konta a druga dla takich jak ja czyli posiadaczy.

NIE MAM KONTA W BZWBK OD CO  NAJMNIEJ 6 MIESIĘCY

 Tutaj sprawa jest prosta. Aby skorzystać z promocji musisz:
1. założyć konto Godne Polecenia w banku BZWBK. Możesz to zrobić online klikając TUTAJ 
2. Po podpisaniu umowy na prowadzenie konta dzwonimy na infolinie PGE i informujemy ich o chęci przystąpienia do promocji. Odsłuchujemy wszystkie formułki i wyrażamy zgodę. Następnie otrzymujemy specjalny nr.
3. Idziemy do pierwszego lepszego oddziału i informujemy ich o chęci przystąpieniu do programu. Konsultant przekształca nasze konto na konto objęte promocją.

Teraz aby dostać 10% (max 50zł) zwrotu za energię elektryczną trzeba:
A- Zapewnić wpływ na konto w wysokości minimum 1000zł. Możemy sami przelewać z innego konta
B- Opłacać rachunki za prąd z konta w BZWBK

I tyle.

Można dostać jeszcze jednorazowy bonus 50zł za złożenie polecenia zapłaty w PGE.

Dodatkowo aby nie płacić za kartę przyznaną do konta (3zł miesięcznie) należy dokonać 5 płtaności tą kartą na miesiąc bez limitu kwotowego

MAM KONTO W BZWBK

Osoby, które posiadają już konto w BZWBK (tak jak ja) także mogą skorzystać  z tej samej promocji. Aby móc to zrobić musimy w ciągu 2 miesięcy od skorzystania z promocji wziąć dodatkowy produkt:

A - Karta kredytowa (obecnie jest promocja. Brak opłat za kartę). Ja wybrałem tą opcję. Po otrzymaniu karty schowam ją głęboko (aby nie korciło :) ) a po 12 miesiącach gdy promocja z PGE zakończy się wypowiem jej umowę.
B- Kredyt gotówkowy. Jest to opcja idealna dla osób, które rozważają taką opcję.
C- Limit kredytowy na koncie osobistym.
D- Rachunek maklerski. To była opcja, którą wybrałem na początku, ale nie udał się kontakt z maklerem. Może to i dobrze. Mam już 2 takie rachunki i 3 nie jest mi potrzebny.


Jak widać jest okazja do zaoszczędzenia na rachunku za prąd. Aby z niej skorzystać potrzebna jest tylko chęć.
2 komentarze:

  1. Promocja wygląda bardzo intrygująca. Ktoś już korzystał i wie jak wygląda to w praktyce?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja korzystam a właściwie opłaciłem dopiero 1 rachunek. W moim przypadku jest to opcja druga dla osób posiadających już konto BZWBK.

    OdpowiedzUsuń